Wat gaan we doen?
We zorgen voor een ruimere, veiligere en meer aangename wachtzone aan de bushalte richting Ternat. Aan de rijweg wijzigt niets, maar vanaf de greppels verandert de omgeving voor de school ingrijpend.
Er komt een nieuwe halte met verhoogde boordstenen, zodat ook minder mobiele mensen comfortabel de bus in- en uitstappen. Het voetpad wordt aanzienlijk breder waardoor de wachtzone een stuk ruimer wordt. Hiervoor nemen we een deel van de voortuin van de school in. Daarbij worden de bestaande bomen gespaard.
In de nieuwe wachtzone komen ook twee chill-zones. Dat zijn zones met betonnen zitbanken waar de scholieren op een veilige en aangename manier op de bus kunnen wachten. Er komt ook een volwaardig schuilhuisje met zitbank.
Op die manier zorgen de school, de wegbeheerder en de gemeente voor een forse verbetering van het comfort van de jongeren die er de bus nemen.
Timing
Deze ingrijpende werken zorgen uiteraard ook voor verkeershinder. Om die hinder te beperken, zeker voor de scholieren, voeren we de werken zo veel als mogelijk tijdens de zomervakantie uit.
De voorbereidende werken starten op 1 juli. Het is de bedoeling om de nieuwe wachtzone voor 1 september volledig af te werken.
Verkeersmaatregelen
Het voetpad en de rijbaan in de richting van Ternat worden ingenomen als werfzone. De vaste verkeerslichten worden vervangen door tijdelijke lichten, waardoor verkeer in beide richtingen mogelijk blijft. De bushaltes komen buiten de werfzone te liggen, ter hoogte van de tijdelijke verkeerslichten.
Tijdens het bouwverlof blijft het voetpad werfzone. De rijstrook richting Ternat gaat wel open. De vaste verkeerslichten worden in dienst genomen, de tijdelijke verkeerslichten worden weggenomen. De bushalte richting Ternat blijft op de tijdelijke locatie, deze richting Asse schuift op naar de normale locatie.
Na het bouwverlof wordt opnieuw de verkeerssituatie van voor het bouwverlof van kracht: tijdelijke verkeerslichten en een tijdelijke locatie voor beide bushaltes.
